Denna veckan har vi samtalat om vad barnen kom ihåg från terminen, vad vi gjort och lärt oss. De kom på många saker, bravo👏🏻 Vi har haft avslutnings fest för vårt projekt. Mitt i samlingen kom kompiskaninen och hälsade på, några blev lite reserverad och någon ville bli buren eller hålla i handen. Kompiskaninen kom in och hälsade på barnen och alla fick presentera sig och krama om man ville♥️ kompiskaninen frågade vad vi gjorde på samlingen och barnen återberättade bra. Efter en stund ville kompiskaninen dansa så vi dansade till stopp sången ihop. Sen fick hen gå hem till igelkott som låg hemma och var lite sjuk. Vi vinkade hejdå och tackade för besöket. Kompiskaninen hade med sig liten popcorn så vi avslutade festen med att mumsa i oss det. En riktig toppen dag♥️

Vi har även börjat att träna på luciasånger inför vårt kommande luciatåg.🎄
🧘‍♀️Barnen har även fått träna sig på att ha Yoga 🧘🏽 med Brummelisa.

En härlig vecka på Stjärnskottet 💛⭐️